Tekamül Kaynağını Keşfederek Dönüşümü Sağlamak

 

Tekamülün sözlük anlamı, olgunlaşma, gelişim, evrim demektir. Ruhun belirli evrelerle yükselmesi, gelişmesi olarak tanımlanmaktadır. Asıl olan ruhsal tekamüldür. O’ndan varolan insanın, dünya üzerinde yaşadığı hayatlarının sonucunda, tekamül ederek yeniden O’na dönmesidir.

 

Mevlana şöyle der; “Kaynağından kopan herşey Kaynağıyla birleşmeyi arzular.”

 

Tekamül kaynağı çalışması hayatımızdaki tıkanıklıkları görmemizi sağlar. Yaradan’la kurduğumuz ilişkinin bağını anlamamıza yardımcı olur. Yaşamda bizi en çok zorlayan aslında Yaradan’la olan ilişkimizin, hayat sahnemize yansımasıdır.

 

tekamul-kaynagi-donusum-spirituel-yasam-Yaşam yuvada başlar. Yaradılış anında yaptığımız seçimlerle gözlerimizi açarız. Tekamül sürecinin ilk basamağında Yaradan ve Kendimiz yani Öz’ümüz vardır. İkinci basamağında tekamül kaynaklarımız, üçüncü basamağında hayat amacımız, dördüncü basamakta ise hayat amacını gerçekleştirmek için araçlar vardır. Aile, iş, cinsiyet, dünya, beden, çevre vs…  Bunların tümü tekamül etmemiz için araçtır.

 

Hayat amacı, tekamül kaynağına uygun deneyimlerden oluşur. Hayat amacını keşfeden kişi, o yaşamda  hangi kaynağı deneyimliyorsa, onun enerjisinin özgür kalmasını ve diğer kaynakların yaşamında olmasını sağlayacaktır.

 

Kaynağı keşfedin ve o kaynağı aktif hale getirmek için neleri değiştirmeniz, hangi eylemlerde bulunmanız gerekiyor. O eylemleri gerçekleştirirken kaynağın enerjisinin yaşamınıza aktığını, koşulsuz bir sevgiyle sizinle olduğunu hissedin.

 

Peki siz, varlığınızı yeniden hatırlamaya ve deneyimlediğiniz kaynağı hayata aktarmaya var mısınız?

Ücret: 250tl

Yukarı ↑