Rüya Koçluğu EğitimiRüyada görülenler, insanda mevcut olan ama uyanık haldeyken insanın belki de hiç farkında olmadığı bir bilgeliğin gölgesidir. Farkında değiliz çünkü kendimizi dış dünyadaki geçici şeylerle kandırıyoruz ve içimizdeki gerçeğe uyanamıyoruz. Rönesans tıp adamı ve simyacısı Pacelsus; ”Rüyalarımızı anladığımız zaman, kendimizi de anlamaya başlarız” demiş. Uyanık yaşamda işle güçle meşgul oluyor, başkalarının amaçlarına hizmet ediyoruz. O kadar yoğun,o kadar stresli ve iç benliğimizden o kadar kopuk bir halde oluyoruz ki yaşadığımız deneyimlerin nedenini, nasılını hatırlayamıyor uyurgezer gibi yaşıyoruz. Hatırlayalım veya hatırlamayalım hepimiz rüya görüyoruz. Bu bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçek. Rüyalardaki bilgiler; içinde bulunduğumuz duruma, ihtiyaca ve amaca uygun bir şekilde verilirler. Rüya görmemizin temel işlevlerinden biriside; bilinçaltımızın uyanıklık durumunda çözemediği sorunlar üzerinde çalışmasına yardımcı olmaktır.

Yani; uyku sürecinde bilinçli zihin devreden çıkınca, bilinçaltından, bilinç üstünden ve evrensel bilinçten gelen mesajlar sembollerle bizde merak uyandırarak, bizi çözüm bulmaya yönlendirir. Çözüm bulma noktasında da rüya yorumu büyük önem arz eder. Sadece rüyayı görmek bile bizi şifalandırır. Ancak rüyalarımızı yorumlayıp onların rehberliğinden faydalandığımızda rüyalarımızdan gelen bu bilgiler ve farkındalıklar ile uyanık yaşamda tespit edilen eylem planlarını hayata geçirip takip ettiğimizde de hayatın içinde eşzamanlılıklar ve mucizeler yaşamaya başlarız.Ve her zaman bir adım önde oluruz.. Rüyalarımızın rehberliğine güvenmek, özümüze güvenmektir. Rüyalar; hayatın kendisi gibi bize sunulan bir armağandır. Yorumlanmamış her rüya, okunmamış bir kitap gibidir. Size, sizi anlatan bir kitaptır bu.Ve yorumlanmamış her rüya tıpkı mesaj kutunuzda biriken mailleriniz gibi birikir,sadece okunmayı bekler. Onları açıp okumalısınız ki içindeki mesajını alabilesiniz. Kendinizi anlamayı, size özel bu kitabı okumayı ve size gönderilen bu özel mesajları okumayı istersiniz değil mi? 

Ruhun öze yaptığı bu yolculukta rüyaların rehberliğinden faydalanarak gerçek yaşamda size sunulan armağanları almaya ve 1-0 önde ilerlemeye hazır mısınız?

EĞİTİM İÇERİĞİ;

*Geldikleri kaynaklara göre rüyalar.
*Kaliteli bir uyku ve rüyalar görmek için yapılması gerekenler.
*Nasıl İyi bir rüya hatırlayıcısı oluruz?
*İyi bir rüya ustası olmak için uygulanması gerekenler ve teknikler. 


*Rüya çeşitleri nelerdir? ve bunlarla ilgili çalışmalar.
-Rehber Rüyalar
-Geçmiş Yaşam Rüyaları
-Bilinçaltı rüyaları
-Ruhsal iyileşme rüyaları
-Kabuslar


*Rüyaları hatırlama teknikleri. 
*Rüya yorumlama ile ilgili teknikler. 
*Rüya yorumunun önemi.
*Yorumun doğruluğundan nasıl emin olabiliriz.
*İyi bir rüya yorumu için farkındalıklar
*Rüyalarımızdan nasıl faydalanabiliriz? 
*Yetenek geliştirme
*Hayat amacını bulma 
*Şifalanma Gibi daha pek çok konu…

 

RÜYA ANALİZİNİN İŞLEVLERİ


*Bilinçaltında saklı duyguları ve düşünceleri bilince taşımak
*Tüm gün aldığımız bilgilerin tasniflenmesi ve depolanmasına yardımcı olmak
*Gereksiz bilgilerin rüya yoluyla dışarıya atılmasını sağlamak
*Öğrenmenin pekişmesini sağlamak
*Bilgilerin uzun süreli hafızaya aktarılmasına yardımcı olmak
*Zihin yoluyla tanımlanamayan duygu-düşüncelerin rüya bilinciyle tanımlanmasını sağlamak
*Psikolojik durumumuz hakkında uyarıcı bilgiler vermek
*Fiziksel durumumuz ve sağlığımız hakkında uyarıcı olmak
*Paranormal rüyalar yoluyla geçmişten ya da gelecekten uyarıcı mesajlar vermek
*Zihin yoluyla alamadığımız duru görüsel bilgilere ulaşmamızı sağlamak
*Rüya bilinciyle (Lucid olma) buluşmamızı sağlamak
*Rüya deneyimleri yoluyla geçmişimizin duygu kayıtlarını temizlemek
*Rüya kontrolü yoluyla (oneiroloji) hayat seçimlerimizi olumlu değiştirmek
*Rüya yoluyla şamanik alemlere girip alt-üst dünyalar hakkında ustalaşmak
*Rüya yoluyla şamanik yetenekleri geliştirmek
*Gelecekten uyarıcı mesajlar almak
*Rüya yoluyla istiare (niyet ve cevap) yaratmak
*Uyanık bilinç ve rüya bilinci (Fiziksel beden- Rüya Beden) farklılıklarını kavramak

 

Ömrümüzün büyük bir kısmı uykuda yaşanır. Bu sırada gördüğümüz bazı rüyalar birebir gerçekleşir. Bazı rüyalarımız ise semboller ile mesaj verir. Birbirinden farklı olan tüm rüyaların dilini çözmek ve rüyaları yorumlamak için temel bazı bilimlerin ve rüyayı görenin kişisel bilgilerinin bilinmesi gerekir.

Rüyayı, sıradan yorumlayıp geçmek; gelecek zaman potansiyellerinin olumsuz oluşmasına neden olabilir. Gelecekle ilgili  bize mesaj taşıyan rüyalar, bu yüzden ayrıntılı çalışmalar ile incelenmeli ve önemsenerek yorumlanmalıdır. Çünkü, Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda ama farklı viteslerde gelişen realitelerdir. Bu realiteler arasındaki  zaman açılımları, bilgi değiş tokuşunu sağlamaya yeterlidir. Ve biz; rüyalarda zamanın açılımlarını ziyaret ederiz.

Kontrolsüz rüyalar ve kontrol edilebilen rüyalar kişinin rüya yeteneğini belirler. Rüya görmek, rüyaya bilinçli geçiş, rüyada yaratmak ve rüyayı kontrol etmek için; farkındalık takibi, egonun disiplinli kurallarla dengeye kavuşması ve bilinçaltındaki hikâyelerimizin duygu kayıtlarının temizlenmesi mümkündür. Bu gelişim; kişinin psikolojik ve fiziksel sağlığı üzerinde olumlu etki yaratır. Kişisel gelişimine katkıda bulunur.

Rüya metaforlarının anlamları, kişilerde değişlik gösterir. Özellikle kişisel gelişim alanında çalışan ve koçluk yapanlar için bilinçaltı-bilinçdışı bilgileri, danışanın içselliğini keşfetmesi, blokaj yaratan kayıtlarını temizlemesi ve doğru vizyonlar kurması için mutlak gereklidir. Rüyalar bu konuda önemli yol göstericidir.

 

 

 

 

 

Yukarı ↑